Our Brand System

Typography

Naše typografie je stejně jedinečná a snadno použitelná jako my. Je navržena tak, aby maximalizovala vyznění ve všech aplikacích a zároveň byla snadno čitelná, přehledná a vysoce rozpoznatelná.Roboto

Písmo je klíčovým prvkem naší značky. Zaručuje konzistenci, srozumitelnosti a značku, aby se stala globálním lídrem ve svém odvětví.
Písmo Roboto vytvořil Christian Robertson v roce 2012 a jedná se o bezserifový neo-grotesk. Tato písma se snaží být vizuálně neutrální a maximálně čitelná. Písmo je součástí Google Fonts a je volně šiřitelné. Obsahuje řezy Thin, Light, Regular, Medium, Bold, Black a každý tento řez má i kurzívu.

Download

Helvetica Neue

Všude tam, kde není možné primární písmo použít a kde je potřeba kompresnější sazby, je písmo Roboto nahrazeno písmem Helvetica Neue, které sdílí s primárním písmem podobné vývojové kořeny.
Písmo bylo původně vytvořeno v roce 1957 Maxem Miedingerem a dalo základ tzv. švýcarské typografii. Ve velmi krátké době se stalo nejpopulárnějším groteskem na světě. V roce 2001 jej aktualizoval Edouard Hoffmann a celkem má 51 řezů.

Download

Doporučené dvojice

Je důležité zachovat tyto typy párování. To umožňuje jasnost, konzistentnost a silnou hierarchii pro všechny styly komunikace. Řez Medium by měl být spárován s řezem Light a řez Bold by měl být spárován s řezem Regular.

Hierarchie informací

Je důležité organizovat typografii v hierarchickém systému podle relativního významu nebo inkluzivity prostřednictvím škály a funkcí v závislosti na komunikaci.

Použití písma Helvetica

Doplňkové písmo Helvetica se primárně používá do elektronických dokumentů a k sazbě prostorově kompresních textů.

Použití na obrázku

Typografie by měla být buď černá na světlém snímku nebo bílá na tmavých snímcích. Při zarovnání s logem by typografie a logo měly mít stejnou barvu.

Princip sazby – online

U sazby je důležité, aby byla dobře čitelná a přehledná. Proto je potřeba zvolit srávnou velikost písma, velikost prokladu a rozvrhnout strukturu textu.

Princip sazby – tisk

Sazba tiskovin má svá daná pravidla, která se často porušují. Zde je pár základních, která vám umožní rychle připravit dobře čitelný a přehledný layout.

Pro tvorbu layoutu používejte systém mřížek. Umožní, aby celá publikace držela pohromadě.

Příklad různých druhů sazeb – jednosloupečná, vícesloupečná, použití příčných vodítek a modulární systém.

Máte-li v dokumentu mnoho textových a obrazových rámečků, používáte-li obtékání objektů – zapněte si řádkový rejstřík, který vám zaručí, že bude vše správně zarovnané.

Základní vyrovnání znaků – kerning– je již obsaženo v nastavení písma, nicméně u titulků je potřeba si jednotlivé mezery opticky zkontrolovat.

Nastavení mezislovních mezer umožňuje vytvořit klidnou sazbu při zalomení textu na plnou šíři odstavce.

Ukázka správné a špatné sazby

Zde vidíte rozdíl zalomeným textem bez ohledu na typografická pravidla a po uplatnění výše zmíněných pravidel. Výsledkem je přehledně členěný, dobře čitelný text s jasnou hierarchií informací.

Pro zjednodušení práce s textem v programu InDesign slouží nástroj (script) Typoscript, který pomáhá opravit v textu obvyklé chyby – jednoznakové předložky, nadbytečné mezery, mění anglické uvozovky na české, upravuje mezery u zkratek atd.

Download

Zakázané varianty

Aplikace

Závěrečný přehled

1. Roboto je pilířem naší značky

2. Zaměřte se na správnou hierarchii informací

Brand Architecture

Vizuální styl MANA není tvořen jen logem, písmem a barevností, ale také specifickou kompozicí jednotlivých aplikací. Jde o poměr velikosti loga, písma, prázdné plochy a dalších grafických elementů. Obecně je vizuál velmi čistý a centrálně orientovaný, barevně odlišen podle druhu produktu.Packaging – princip

Stavba vizuálu obalů je z čelní strany velmi čistá, založená jen na logu, mottu, názvu a srdíčku, na bocích jsou vždy informace o produktu a tabulka nutričních hodnot.

Web desktop – HP – princip

Stavba horní části webové stránky pro zobrazení na desktopu je vizuálně velkorysá. Pracuje s panoramatickým karuselem s fotografií a heslem v centrální pozici. Dynamika je podpořena použitím kurzívy písma Roboto Black. Oproti heslu jsou ostatní texty spíše menších velikostí. Výrazný je button pro přesměrování na nákup produktu. Střední část webové stránky dominují střídající se dlaždice s obrázky a texty. Kromě obrázků jsou zde výrazné titulky a button pro nákup produktu. Text je velmi dobře čitelný s vyšším řádkovým podkladem.

Web desktop – Detail – princip

Detail produktu obsahuje galerii obrázků, jméno a popis výrobku, základní nutriční informace, button k nákupu a proklik na další produkty.

Web mobil – princip

Mobilní verze webové stránky obsahuje stejné prvky jako desktopová verze, protože celý web je responzivní. Jednotlivé prvky se seřadí pod sebe a ostatní prvky (písmo, obrázky, buttony) se přizpůsobí, aby byly stále dobře čitelné. Veškará funkcionalita je zachována.

Propagace – princip

Princip vizuálního stylu propagace vychází ze stejně jednoduchého stylu jako ostatní aplikace. Výrazný titulek, podtitul a logo jsou doplněny plnoformátovou fotografií nebo 3D renderem.

Závěrečný přehled

1. Jsme jedna Mana

2. Budujte důvěru ve značku prostřednictvím konzistentního přístupu k vizuálnímu stylu

Color

Hlavní barevnost je založena na vztahu nejzákladnějších barev černé a bílé. Ty definují pevné zázemí, solidnost a vážnost se kterou naši práci děláme.
Sekundární řada barev je definována barevností produktů a ukazuje, že práce je hlavně zábava. Barevnost produktů také pomáhá zákazníkům identifikovat hlavní příchutě (Origin, Sunlight, Love, Dream).
Základní barvy s námi budou stále, protože vyjadřují naše přesvědčení, sekundární budou přibývat s nadále se rozšiřující nabídkou.
Zvláštní pozici má červená jako barva srdce, které doplňuje kompozici grafických návrhů jako znak toho, jak svým produktům věříme.
Doplňková je zvýrazňovací barva zelená, která pomáhá navigovat před aktivní odkazy.Primární barvy

Naše primární značkové barvy jsou bílá a černá. Používají se k zajištění přehlednosti, jednoduchosti a konzistence v rámci všech brandových výstupů.

Sekundární barvy

Sekundární barvy nejen rozšiřují základní barevnost, ale hlavně definují hlavní příchutě produktů.

Terciální barvy

Terciální barvy rozšiřují sekundární barevnost o další 2 světlejší tóny.

Speciální barvy

Speciální pozici má červená barva, jako barva srdce a zelená barva, která zvýrazňuje aktivní odkazy.

Proporce použití

Při vytváření jakékoli aplikace značky je důležité dodržovat pravidla těchto proporcí, aby byla zachována konzistence značky a ta zůstala dostečně výrazná. Bílá hraje velmi důležitou roli ve veškeré komunikaci značky a měla by být v rovnováze s černou. Sekundární barvy se použijí vyváženě v rámci produktu, terciální je rozšiřují jejich možnosti a speciální barvy se používají ve specifických případech.

Zakázané varianty

Aplikace

Závěrečný přehled

1. Síla černé a bílé

2. Sekundární barvy dávají produktům život

3. Dodržujte předepsané poměry použití barev

Fotografie

Naše cílová skupina pro fotografické a video výstupy jsou většinou muži mezi 25 až 40 lety. Tvrdě pracují v různých profesích a nejdůležitějším důvodem pro využití Mana produktů je rychlost použití a efektivita. Mana je pro dospělé publikum (18+) takže nepreferujeme příliš mladě vypadající modely.
Pro produkty Mana je důležité ukázat jak jednoduše a rychle se konzumují. Stejně důležitý je nutriční faktor, což znamená, že dokážete zkonzumovat celé jídlo během sekund a vaše tělo dostane vše, co potřebuje. Mana je jednoduchá a její komzumace je zároveň radost, tzn. obrazové výstupy by měly být jednoduché a plné pohody a dobré nálady. Mana produkty reprezentuje pečlivě vybraná paleta barev, takže si musíme umět hrát s jejich odstíny a vibracemi.
Mana je skvělá při cestování, sportu, těžké práci a zdravém stylu života. Potřebujeme vybudovat silné pouto mezi modelem, footgrafií a divákem skrze pocity a emoce. Fotografie nemusí vypadat jako od profesionálního fotografa. Malé nedokonalosti působí realističtěji a lépe podpoří vztah s divákem.
Fotografie se musí komponovat primárně k použití na mobilním zařízení. Při výběru musí být preferována maximální kvalita.Kompozice

Vždy můžeme porušovat pravidla kompozice, ale pravidlo třetiny a hlavní linky kompozice, pomůže vytvořit volný prostor. Většinou se fotografie používají pro sociální sítě, tzn. že potřebujeme obrázky na výšku na do čtverce. Snažte se vytvořit co nejjednodušší snímek, neměl by však být nudný. Volný prostor okolo produktu mu umožní lépe vyniknout.
Mana by měla být hlavním námětem snímku, ale může být i malou důležitou částí snímku. Můžeme také použít stories nebo karusel k prezentaci příběhu Mana produktů díky více snímkům. Zvýraznění produktu a potlačení scény je také možné. Obrázek může být jednoduchá kompozice s produktem, ruka s drinkem Mana nebo model s produktem. Je možné si také hrát s hloubkou ostrosti. Preferujeme dodání obrázku ve finální oříznuté kompozici a také v původní velikosti pro použití na jiných médiích. Jestli je obrázek v jpg, musí bý bez komprese.

Světlo a barvy

Balík Mana drinků má ostré hrany a láhev je válec, takže je těžké definovat správné světelné podmínky. Důležitý je přírozený dojem z výsledku.
Mana má 4 barvy (bílá, žlutá, růžová a hnědá). Můžeme pracovat s touto paletou, komplementární barvy vypadají skvěle na pozadí, ale analogické barvy mouhou být použity pro dobrou kompozici. Pozor na fádní barvy i příliš saturované.
Vyvarujte se vypálené oblohy, obrázky musí obsahovat barevný tón a hloubku. Nepoužívejte obrovské objektivy ani mlhu. Barvy musí být čisté, žádné barevné posuny a postprodukční filtry. Obrázky by měly být celkově vyváženě probarvené a pozitivně naladěné. Barvy produktů by měly být co nejreálnější.

Lokace

Výběr lokace je důležitý pro unikátní kompozici, charakter a pocit ze snímku. Barvy na pozadí produkt vždy podpoří. Lokace nemusí být identifikovatelná. Pozadí by mělo být klidné a čisté. Pro vyzdvižení produktu je možné použít hloubku ostrosti. Vždy je dobře, když obrázek obsahuje něco zajímavého. Chceme ukázat, že produkt lze konzumovat kdekoli.

Casting a styling

Casting podporuje různorodost našich zákazníků. Portrétováni mohou být různí lidé, ale vyhněte se bizarnostem, např. příliš mnoho tetování, nebo agresivnímu nebo negativnímu chování. Oblečení může být jednoduché, žádná velká loga a drahé značky. Ale rádi podpoříme menší nezávislé produkty.

Lifestyle – co jsme

Nejrychlejší a nejefektivnější cesta, kterou se šíří povědomí o produktech Mana jsou sociální sítě. Reakce fanoušků jsou spontánní, nicméně určitá pravidla jsou důležitá. Hlavní je přítomnost produktu, minimální velikost 15%, centrální kompozice, akční nálada a vyvážená barevnost. 80% vizuálů by mělo být vybíráno s ohledem na daná pravidla. 20% je ponecháno pro experimentální přístup, kdy je při zachování maximální kvality možné některá tato pravidla porušit.

Lifestyle – co nejsme

Někdy než tisíc slov, je lepší jeden obrázek. Aby bylo lépe pochopitelné co jsme, je vhodné specifikovat i to co nejsme.

Produkty sólo a kompozice

Produktové fotografie se snaží vystihnout osobitost každého produktu, podtrhnout jeho barevnost, osobitost a chuť. Kompozice nastiňují série výrobků a jsou buď statické nebo dynamické.

Cílová skupina

Stylizované fotografie jednoduše vystihují hlavní cílové skupiny, na které cílíme a pro které je Mana ideální, hlavně z praktického hlediska.

Princip vizuální kompozice – online

Základní podklad pro obrazové výstupy je rozlišení 6K. Kompozice by měla být centrální. Postupných ořezávání centrální kompozice do jednotlivých formátů, by měla vzniknout ucelená sada vizuálních výstupů. Požadovaného výřezu je možné také dosáhnout pohybem do vertikální osy.

Princip ořezu podle předepsaných formátů se řídí centrální kompozicí obrázku.

V případě, kdy dodržování centrální kompozice nevyhovuje, je možné obrázek zmenšit do požadovaného rozměru.

Princip vizuální kompozice – offline

Principy vytváření podkladů a kompozic jsou pro offline kampaň stejné. Jen je potřeba data dodat ve větším rozlišení. Výška minimálně 42 cm při rozlišení 300 dpi.

Cosmo Ape

Ape nebo-li gorilí kosmonaut není jen maskotem, symbolizuje podstatu celé ideje Many. Spojení přírody s technologií. Je chytrý, hravý a veselý a vždy vám vysvětlí, co znamená nutričně vyvážená strava.
Jeho komunikační potenciál stále není plně využit. Prvotní pozice vesmírného věrozvěsta by se nyní měla transformovat do klasického maskota, který bude se zákazníku více v přímém kontaktu. Také je lákavá možnost jeho využití v rámci moderních technologií VR a AR.

Ukázky aplikací

Čemu bychom se měli vyhnout

Závěrečný přehled

1. Zachyťte okamžiky používání s produktem Mana

2. Udržujte kompozice otevřené a lákavé

3. Scénu modelujeme adekvátním osvětlením

4. Casting, který odráží individualitu osob

Packaging

Obalový materiál neslouží jen k tomu, aby jednotlivé části držely pohromadě a dobře se převážely. Důležité je také, aby výrobek vynikl mezi ostatními, obsahoval všechny potřebné informace a nesmíme zapomínat samotné rozbalování zákazníkem. I to by měl být speciální okamžik, který navíc podporuje pozitivní vztah ke značce.Prášek box

Box na 7 balení prášku. Přední strana a zadní strana je čistá s logem, názvem produktu, mottem a srdíčkem. Barevné tónování plochy obalu umožňuje jednoduché rozeznání příchutí. Boky obsahují vyčerpávající informace o produktu, jeho složení a nutriční hodnoty v 6ti jazykových mutacích.

Prášek sáček

Obal přášku je maximálně jednoduchý. Přední strana obsahuje logo ve svislé variantě, název produktu, motto a srdíčko. Zadní strana obsahu je jednoduchý návod přípravy. Druh výrobku samozřejmě lze rozeznat podle barvy sáčku.

Drink box

Box na 12 ks drinků. Horní strana obsahuje logo v základní variantě, název produktu, motto a srdíčko. Barevné tónování plochy obalu umožňuje jednoduché rozeznání příchutí. Boky a spodní strana obsahují vyčerpávající informace o složení produktu včetně nutričních hodnot v 6ti jazykových mutacích. Na přední straně je také obrazový návod jak otevřít balení.

Drink obal

Originální tvar tetrapak obalu je již pro Mana drink charakteristický. Obal je opět velmi jednoduchý. Na přední straně je logo ve vertikální podobě, název produktu, motto a srdíčko. Na ostatních starnách jsou informace o výrobku a tabulka s nutričními hodnotami. Barevné tónování podle příchutě.

Online

Nejdůležitější aplikací v online protoru zůstavají webové stránky. Jsou nositely nejen obsahu, ale i unikátního vizuálu. Stále větší pozornost se stěhuje na sociální sítě. Zde je prostor pro vizuální prezenatci menší, ale přímá interakce se sledujícími a stále se měnící obsah to vynahrazuje.Web Mana

Web obsahuje hlavní poselství, aktuální dění, eshop i potřebné informace. Je to hlavní místo, kde pochopíte budoucnost stravování. 

Web – button

Popis konverzní cesty webem za účelem co nejrychlejšího nákupu produktu – výrazně barevné buttony.

Bannery – square

Webové bannery jsou všudypřítomné a mají za úkol během vteřiny ve vás vzbudit zájem. Daří se jim to? Čtvercový formát kompaktně prezentuje vizuál s logem a doprovodným textem. U loga stačí, když je na produktu, musí však být dostatečně velké.

Bannery – wide

Webové bannery jsou všudypřítomné a mají za úkol během vteřiny ve vás vzbudit zájem. Funguje to? Široký formát poskytuje dostatečný prostor pro vizuál i dopňkové informace.

Instagram / Facebook

Nejpoužívanější sociálními sitěmi jsou Instagram, Facebook a Youtube. Je možné stáhnout si šablony pro jednotlivá média.

Social media set

Ořezáváním zdrojové fotografie podle centrální kompozice vzniká série vizuálů vhodných pro použití na sociálních sítích.

Příspěvky

Příspěvek na sociální síti je kombinací vizuálu, k němu pasujícímu textu a piktogramů. Vše musí být správně provázáno pro maximální účinek na cílovou skupinu.

Merchandising

Série propagačních předmětů podporuje hlavně hravost a kreativitu, která má z vizuálních výstupů přímo vyzařovat. Každý by chtěl mít aspoň placku nebo tričko Mana. Propagační předměty mají několik úrovní. Základní, která obsahuje hlavní prvky vizuálu – logo, claim, srdce a kreativní, kde jsou tyto prvky doplněny dalšími vizuály (např. ilustrace, ikony atd.) Tričko

V základní variantě je černé s bílým logem. 

Blok + tužka

Firma Papelote byla založena v roce 2009 studenty designu a nyní patří mezi nejlepší na trhu s papírovými výrobky. Proto jsme se na ně s důvěrou obrátili, aby nám pomohli vytvořit dárkové předměty ve formě bloku a tužky.

Odznaky

Odznaky jsou ideálním propagačním předmětem. Jsou levné, každý je má rád a dají se na nich použít všelijaké motivy. Zde je pár ukázek.

Lepicí páska

Stačí cokoli oblepit a je to Mana. Černá, bílá, červená.

Samolepky

Set samolepek kreativním způsobem využívá základní vizuální prvky korporátní identity Mana.

Láhev

Je všudy přítomná, elegantní a plně vás zasytí, ať je v ní Mana nebo jiný nápoj. Máte láhev, jste členem komunity Mana.

Zakázané varianty

Kreativita je krásná věc, nicméně i propagační předměty musí dodržovat pravidla brandu. Zde jsou některé ukázky nedoporučovaných řešení.

Propagace

Kromě online nástrojů se firma prezenatuje i klasickou tištěnou reklamou. Jedná se o plakáty, inzeráty, letáky a další tištěné výstupy, buď jednotlivě nebo v rámci kampaní.Inzerce

Inzeráty jsou většinou v podobě celostran s co možná největším dopadem na čtenáře. Využívají se k obecné propagaci značky a hlavně hotového drinku a jeho příchutí.

Letáky

Letáky z jedné strany nesou výrazný vizuál a druhá starna je využita pro podrobné informace o výrobku.

Dárkové poukazy

Darkové poukazy v hodnotách od 1500 do 4500 Kč spojují Manu s atraktivními aktivitami, při kterých si můžete vychutnat nutričně vyvážený nápoj.

Metro rámeček

Jde o klasickou inzertní plochu v pražském metru, zajišťující vysokou míru pozornosti a dopadu.

Plakát

V propagaci také používáme našeho maskota Cosmo Ape. Velký vizuál má přesvědčit o výjimečnosti produktu, který kombinuje technologii s přírodními produkty. Vše je doplněno mottem.

Tone of voice

Náš Tone of voice poskytuje sadu základních prvků, které definují kvalitní psaní napříč všemi důležitými výstupy a také podpůrné prvky, které zprostředkovávají to nejlepší z naší značky světu. Je navržen tak, aby sloužil jako deštník, který informuje a zastřešuje textové výstupy všech oddělení, ve všech zemích a jazycích. Hlas a tón vyjadřují podstatu značky, signalizují kdo jsme a za čím stojíme. Vytvářejí pocit: „to zní jako Mana.“ A nechají nás ukázat se ve světě jako inovativní společnost pro globální, nutričně kompletní stravování, kterým jsme.Základní styl komunikace


Ohleduplně
Zákazník je pro nás to nejdůležitější, proto je naše komunikace jasná a jednotná.

Jednoduše a přímo
Text popisuje přímočaře a pochopitelně intuitivní zážitek z našich produktů.

Konzistentně
Tvoříme rozpoznatelný hlas silné značky.

Podpůrná komunikace


Optimisticky
Primární úroveň komunikace
Problémy jsou řešitelné, dobré nápady
vyhrávají a budoucnost je jasná.

Vstřícně
Sekundární úroveň komunikace Mana je pro každého.

Výrazně
Terciální úroveň komunikace
Jsme lídrem v našem oboru a jsme nadšeni, že můžeme sdílet naše inovace.

Nástroje a tipy


Kontrolujte styl základní komunikace
Ohleduplný
– Nepoužívejte mana jako sloveso (např. „Pojďme manovat na párty.“). Místo toho zvažte použití mana jako přídavného jména.
– Nepoužívejte mana jako podstatné jméno; „Moje mana má skvělou chuť.“
– Nepoužívejte mana jako podstatné jméno; např. Moje mana má skvělou chuť. Místo toho zvažte použití mana jako přídavné jméno. Nepoužívejte mana v množném nebo přivlastňovacím tvaru, např. many, man

Jednoduché a přímé
– Je to snadné pochopit v rychlém sledu?
– Je jasně a stručně vysvětleno jak je to možné?
– Pozor na lokální specifika ve výslovnosti.
– Pokud se od publika žádá, aby reagovalo, je tato aktivita zajímavá a ví jak ji přijmout?

Konzistentní
– Dodržujete všechny regionální, resortní nebo kanálové návody a také tyto hlavní principy?

Kontrolujte podpůrnou komunikaci
Chcete být optimističtí
– Zaměřujete se na řešení problémů?
– Nešla by negativa přeformulovat pozitivním jazykem?

Chcete pozvat
– Zní jako by to napsal příjemný člověk?
– Není sdělení plné odrážek a frází?
– Nešlo by to sdělit jednodušeji?

Chcete vyniknout
– Poutáte pozornost publika?
– Mluvíte sebevědomě?
– Vyjadřujete se jasně a konkrétně?

Nezapomeňte na tyto připomínky
– 
Nepoužívejte mana jako sloveso
– Nepoužívejte mana jako podstatné jméno
– Nepoužívejte mana v přivlastňovacím tvaru
– Používejte mana jako přídavné jméno

Rychlé tipy

Aplikace – sociální sítě

Nejčastějším komunikačním kanálem jsou dnes sociální sítě. Zde se nejčastěji uplatňuje styl firemní komunikace. Je nutné také rozlišovat o jaký druh sociální sítě se jedná a podle toho styl písemného projevu volit. Na Facebooku je spíše starší publikum, které hledá radu a pomoc. Instagram je zase plný zážitků a emocí, které mezi sebou chtějí sdílet hlavně mladí lidé. 

Aplikace – web + bannery

Komunikace na sociálních sítích je živá a aktivní. Klasická cesta komunikace přes firemní web nebo bannery je velmi jednoduchá a přímá. Snaží se jedním sdělením postihnout jeden konkrétní problém. Na blogu je opět sdělení pozitivní, snaží se pomoci a poradit.

Co jsme

Pro lepší pochopení co pro nás Mana znamená jsme připravili myšlenkovou mapu sestavenou našimi přátely. Souhlasíte s nimi?

Co nejsme

Aby byl náš textový obraz kompletní požádaly jsme naše přátele, aby doplnili co Mana není.

Závěrečný přehled

1. Zákazník je středobodem komunikace

2. Přímo, jasně, pochopitelně

3. Rozpoznatelný díky konzistentní komunikaci

Merkantilie

Uvádíme sadu základních tiskovin firemní komunikace, které vychází z maximální jednoduchosti, používají černou barvu, logo a příčné linie.Vizitka

Vizitka je ve formátu 85×55 mm. Obsahuje na přední straně logo a základní sazbu ve velikosti 7/9. Na zadní straně je claim „Jídlo pro lepší život“.

Dopisní papír

Záhlaví a zápatí dopisního papíru je odděleno linkou. Hlavní text je sázen velikostí 11/15. Dopisní papír je ke stažení ve formě wordové šablony.

Tisková zpráva

Záhlaví a zápatí tiskové zprávy je odděleno linkou. Hlavní text je sázen velikostí 11/15. Levý pruh sazby je vyhrazen pro faktické údaje, které jsou doplněny fotografií vydavatele zprávy. Tisková zpráva je ke stažení ve formě wordové šablony.

Dopis 5 let

Grafické řešení vychází z podoby dopisního papíru, který je doplněn fotografií odesílatele dopisu a logem akce. 

Děkovná kartička

Každé balení Mana obsahuje osobní děkovací kartičku, kde vás zakladatel společnosti Jakub Krejčík víta do komunity nutričně vyvážené stravy.

Kartička je ve formátu A5 na šířku, na přední straně obsahuje logo, srdce a claim na zadní straně a vlastní text.

3D

Práce v 3D objekty nám umožňuje rychle vytvořit požadovanou kompozici pro vizualizaci našich produktů v maximální kvalitě. Po několika experimentech se náš vizuál ustálil v pohledech v mírné axonometrii na bílém pozadí. Spolu s fotografiemi ze sociálních sítí tvoří 3D kompozice hlavní vizuální styl Mana. 3D vizualizace se používají při prezentaci jednotlivých výrobků, kdežto fotografie zprostředkovávají zážitek z jejich konzumace.Sólo produkty

3D vizualizace jednotlivých produktů slouží pro jejich představení ve všech barevných variantách a také jako podklad pro složitější kompozice. Jde o jednotlivé produkty nebo krabice.

Jednoduché kompozice

Jednoduché kompozice většinou představují příchuť výrobku v různých baleních, případně jedno balení v atypické kompozici.

Složité kompozice

Jednotlivé 3D segmenty je možné komponovat do složitějších kompozic, které vznikají z důvodu propagace nebo prezentace při speciálních příležitostech.

Iconography

Naše ikonografie je na základní úrovni spojena s typografií pro maximální propojení s vizuálem. Ikony a jejich principy použití byly navrženy tak, aby rychle a efektivně komunikovaly napříč všemi kontaktními body (od produktu přes prostředí až po marketing). Jsou jednoduché a vizuálně úsporné.Web

Na web slouží ikony k rychlému vysvětlení jednotlivých pojmů ohledně složení produktu, případně popisu služeb.

Produkty

Na produktu slouží ikony k popisu přípravy nápoje, případně k ilustraci denního příjmu potravy.

Emotikony

Na sociálních sítích slouží emotikony k vizuální zkratce vyjádření citů, či humornému podbarvení příspěvku. Jejich použití se však nesmí přehánět. Maximální počet je 3 emotikony na příspěvek. Symboly pěsti a sepnutých rukou jsou také hojně užívány ve firemní komunikaci.

Co nepoužívat

Nepoužívat piktogramy, které jsou vizuálně komplikované, využívají 3D nebo pixelových efektů.

Srdce

Speciální pozici mezi piktogramy má srdce. Je na všech výrobcích jako součást motta. Je o emocích, které našim výrobkům dáváme a o vztahu, který máme se svými zákazníky.

Soul

Tato speciální část manuálu obsahuje elementy, které vystihují podstatu značky, její historii, hodnoty, důležité osobnosti i prostory kde vše vzniká. Bible

Na počátku bylo… Must read publikace o okolnostech vzniku Many, jejím vývoji, idejích jejích zakladatelů a poselství celé společnosti. Kdo nečetl, nemyslí to s nutričně vyváženou stravou vážně.

Values


Integrita a závazek
Děláme to, co říkáme a říkáme to, co děláme. Snažíme se co nejvíce jít příkladem a začíná to u nás. Vlastní příklad je jediný možný způsob, jak fungovat. To dobré lidé okopírují na 80 %, vše špatné na 150 %. S vědomím tohoto se snažíme chovat, ať již jako jednotlivci, organizace nebo jako brand v odvětví.

Respekt, pokora, úcta a vzájemnost
Nehledáme vlastní „nezávislost”, společně toho dosáhneme mnohem víc, jsme součástí něčeho, co je větší než my. A takto jsme výš než „homeoffice v pantoflích” jsme v náladě vzájemnosti, kde jeden je navázaný na druhého. Proto se k sobě navzájem chováme s maximální úctou a respektem, nehledě na situaci.

Neustále zlepšujeme
Když máš pocit, že je „hotovo”, je to past, oslav to a vlítni na zlepšení. Tato nálada u nás panuje, „udržet” současný stav není naším cílem. Je to nuda. Opravdová zábava je, když máš nové výzvy před sebou.

Vnitřní štěstí
Umíme vypnout a „nabrousit pilu”. Organizace je odrazem lidí, je tedy důležité, abychom dbali na zdraví našeho těla, rozumu a duše. Rozvíjíme se jako osobnosti, a tak nezapomínáme na to, co zdánlivě s firmou „nesouvisí”. Umíme odpočívat, máme rádi život. Pokud nebudeme spokojeni se svým životem, promítne se to na organizaci, jsme tedy povinni vše držet v rovnováze.

Necháváme důležité věci důležitými
Nejjednodušší je zakopat se v detailech, v rutině a ztratit celkový přehled a směr. Proto se neustále vracíme k „Proč?” Je to nejjednodušší způsob, jak udržet to důležité důležitým.

O krok navíc = o krok kupředu
„One more stroke, one more decision!” aneb „Když nemůžeš, přidej!“ Snaž se být lepší ve všem, ať už jde o e-mail, nebo strategie na další rok.

Pozitivní naladění – hledáme ve všem
Pozitivní zkušenost. Nadávání a deprese není náš styl, nikomu to k ničemu nikdy nepomohlo. Máš problém? Vymysli řešení a návrh. Vykřikování do prostoru není dospělý přístup, tobě se sice krátkodobě uleví, ale kolektivu na morálce nepřidá. Něco ti vadí, vymysli řešení a přijď za tím, kdo na to má vliv. Pro „kontaminátory” není mezi námi místo.

Udržitelnost
Vše, co děláme, musí dávat smysl jak ekologicky, tak ekonomicky.

Think Big
Jsme otevření novým výhledům a příležitostem. Neomezujeme se zavedenými postupy, technologiemi a trhy. Jsme připraveni jít dál a přijmout to, co je pro ostatní „bláznivé” nebo „nemožné”. Jedině tak je možné naplnit cíl.

In Good We Trust
Věříme, že jsme součástí něčeho ještě většího, než jsme my sami, společnost nebo celá planeta. Vyznáváme morální hodnoty, základní lidská práva, tedy hodnoty, které jsou základem ústav většiny států.

Pět P


#1 Produkt
Mana je lahodné, rychlé a vyvážené jídlo ve formě nápoje, které dodá vše, co vaše tělo potřebuje. Mana je založena na vědeckých stanoviscích EFSA (Evropská asociace pro bezpečnost potravin) a WHO (Světová zdravotní organizace) a dále na více než 44 klinických studiích vstupních surovin, na jejichž bázi můžeme uvádět zdravotní tvrzení. Každá surovina v receptu se testuje hloubkovou analýzou ve státem certifikované laboratoři. Je doslova osobní misí značky vědět o všech vstupních surovinách absolutní maximum. Neustále se vyvíjí udržitelnější způsob zpracování surovin, technologie plnění a šetrnější způsoby balení produktů Mana.

#2 Cena. (Price)
Cena je nastavena pro mainstreamového zákazníka, produkt tedy psychologicky nepůsobí jako luxusní nebo prémiový. Cílem bylo vytvořit dostupné, funkční jídlo, za jehož vzhled se zákazník nebude stydět. Nicméně díky distribuci produktu primárně přes internet a logistickým důvodům, je možné pořídit nejméně balení 7 sáčků v případě Mana prášku a 12 lahví v případě Mana drinku. To znamená, že psychologická hranice pro nákup je vyšší, než je u jídla běžné. V komunikaci je tedy nutné intenzivněji a na více úrovních (textově, ikonograficky a audiovizuálně) komunikovat cenu za 1 jídlo.

#3 Pozice. (Place)
Produkt se prodává primárně on-line. Komunikace si v tomto případě může dovolit více interkativních prvků, velkorysejší design a přesnější cílení na okruhy uživatelů pomocí socialních medií. Probíhající retailová aktivita má za účel vést věrného zákazníka pro úspornějsí nákupy zpět na internet. Nicméně v retailu je třeba držet minimalistickou linii, která naopak v množství barevných regálů má zaujmout svou čistotou a jednoduchostí, dle hesla: „Jednoduché navenek – komplexní uvnitř“, kdy u většiny potravin to je právě naopak – bohatý obal a nutričně prázdný obsah.

#4 Reklama a komunikace. (Promotion)
Základními kanály pro marketingovou komunikaci jsou PR, PPC marketing (Google, Seznam) a Facebook se zaměřením na výkon.
(prodeje jsou primárně on-line)
Mezinárodní URL: drink-mana.com
České URL: mojemana.cz
Kampaně lze rozdělit v rámci výkonu na Brandové a Výkonnostní.

Brandové kampaně.
Jsou zaměřené primárně na zhlédnutí videí, interaktivního kontentu (AR, VR atd), banner, FB postu atd. – celkově tedy tzv. „Display“. Účelem takové kominukace je vzbudit emoce, pobavit, zapojit a vtisknout se do podvědomí zákazníka na základě Pozice brandu (předchozí kapitola).

Výkonnostní kampaně.
Jejich funkci je vzdělávat, motivovat ke koupi, informovat a remarketovat (follow-up na základě cookies v rámci obsahové sítě Google, Seznam, Facebook).

Remarketing můžeme rozdělit na 3 základní skupiny:
● před nákupem – pokračování a motivace ke koupi / brandové zapojení
● během nákupu – připomenutí opuštěného košíku
● po nákupu – aktivace po uřčité době, výzva k doplnění zásob

#5 Lidé. (People)
Pro budování dlouhodobého vztahu s komunitou je potřeba využít konzistentní blogovou komunikaci a e-mailový „update content“. V tématech by se měl střídat informativní, interaktivní a edukativní content.

Instagram a Instastories.
Instagram feed by měl obsahovat jak brandový, tak edukativní i zákulisní content. (guidelines pro grafický design najdete v kapitolách 2.0–6.0). Jednotlivé části komunikace musí tvořit takzvaný marketingový mix. Nejde jedno z toho vynechat, nebo používat hodně ruznorodý přístup. Veškerá komunikace by měla odrážet Pozici brandu (předchozí kapitola).

Rozložení marketingového contentu
Jednotlivé části komunikace musí tvořit takzvaný marketingový mix. Nejde jedno z toho vynechat, nebo používat hodně ruznorodý přístup. Veškerá komunikace by měla odrážet Pozici brandu (předchozí kapitola).

Jakub Krejčík

Jakub je zakladatelem, ředitelem a jednatelem Heaven Labs vyrábějící produkty Mana. Jakub má na starosti strategické řízení společnosti, obchodní dohody, partnerství, zákaznickou spokojenost, technologický leadership a mediální obraz společnosti.

Office Uhříněves

To, co děláte formuje nejen to, co máte uvnitř, ale také okolí kde se pohybujete. Office Uhříněves se snaží navodit atmosféru oteřenosti a lineárnosti. Jste zde vždy vítáni a je o vás postaráno. Prostředí je inspirativní, kreativní, zaměstnanci zde tráví čas prací, zábavou, cvičením i relaxací.

Mise pro lepší život

Naší vizí vždy bylo vytvořit “all-in-one” produkt stvořený vědou a podporující udržitelný život na planetě Zemi.